Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

Systemy fotowoltaiczne (PV) są coraz chętniej montowane w prywatnych domach. Dzięki nim wykorzystasz energię słoneczną do pozyskiwania prądu i tym samym zyskasz spore oszczędności, a także przyczynisz się do uwolnienia środowiska naturalnego od szkodliwych substancji, generowanych przez tradycyjne źródła energii. Na czym polega ich działanie?

System fotowoltaiczny, czyli zamień światło w prąd.

Jednym z najważniejszych elementów takiego systemu są panele fotowoltaiczne – to one przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, którą możesz natychmiast wykorzystać.

Zostaje przekazana do baterii słonecznej albo wysłana bezpośrednio do sieci elektrycznej, dzięki czemu masz możliwość znacznego obniżenia rachunków za prąd.

Proces zamiany energii nazywany jest efektem fotowoltaicznym. Polega on na tym, że światło słoneczne uderza w materiał półprzewodnikowy (najczęściej jest to krzem), który wytrąca elektrony i w ten sposób wprowadza je w ruch.

Tak powstaje stały prąd elektryczny, który następnie przekształcany jest w prąd zmienny, używany przez nas na co dzień. Jest to możliwe dzięki kolejnemu elementowi systemu fotowoltaicznego – falownika słonecznego.

Panele fotowoltaiczne – oszczędność i ekologia

Dzięki systemom fotowoltaicznym pozyskasz duże ilości energii elektrycznej, zmniejszysz rachunki za prąd i uniezależnisz się od paliw kopalnych, które – w przeciwieństwie do słońca – nie są odnawialne. Sprawdź, jak panele fotowoltaiczne zmienią Twoje życie i postaw na najlepsze rozwiązania od Centroenergy!